SAKUPLJAČI MINERALA I KRISTALA - MEĐIMURJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izložba lepoglavskog ahata

3 posters

Go down

izložba lepoglavskog ahata Empty izložba lepoglavskog ahata

Postaj  AjjanaRa čet tra 12, 2012 3:12 pm

Eto da nabacim koju sliku sa izložbe lepoglavskog ahata, slučajno sam u varaždincu pročitala ,pa se odlućili na mini izlet do lepoglave,
Kad smo stigli bili smo malo zbunjeni jer smo bili najmlađi posijetitelji hehe ,a i šteta da je otvoprenje bilo za radnog dana u 13h, jer znam još par ljudi koji su htjeli doć ali morali su raditi., a mislim da sam čak vidila i jednog forumaša Very Happy 99%sam sigurna
otišli smo malo i do gaveznice, nismo se okušali u kopanju, ali bila mi je lijepa spoznaja saznati da kod nas uhrv, ima i ametista, i crvenog jaspsa, a primjerci gipsa , zaljubila sam se još tako predivne primjerke nisam vidila, a i kristali iz okolnih nam zemalja također su prekrasni, još jedan razlog više imam za posijetu kosovu i bosni Smile
Jedino što sam bila malo razočarana jer je na letku pisao da će posijetitelji moći brusiti komadić ahata i da će ga moći ponjeti kući, a nita od toga. No ajd barem smo saznali kako napravit doma strojćek i kakvi djelovi nam trebaju, tako da se isplatilo otić, jer to mi je sljedeći korak, poliranje kristala Very Happy

evo par slikica

izložba lepoglavskog ahata Pozi198
izložba lepoglavskog ahata Pozi200 izložba lepoglavskog ahata Pozi204izložba lepoglavskog ahata Pozi206
izložba lepoglavskog ahata Pozi208
izložba lepoglavskog ahata Pozi209

AjjanaRa

Broj postova : 3
Join date : 29.03.2012

[Vrh] Go down

izložba lepoglavskog ahata Empty Re: izložba lepoglavskog ahata

Postaj  Covac čet tra 12, 2012 6:09 pm

Kako i velis. Problem je bio malo kaj je za radnog dana i to u vrijeme kada se radi. Kaj se tice kristala ima ih jako puno u okolici samo treba biti uporan i traziti. A gips imamo jedan on najljepsih u ovom dijelu europe ja mislim.
Covac
Covac
Predsjednik

Broj postova : 124
Join date : 12.11.2010
Age : 35
Lokacija : Ivanovec

https://smik-medimurje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

izložba lepoglavskog ahata Empty Re: izložba lepoglavskog ahata

Postaj  ONIX čet tra 12, 2012 10:56 pm

tako je,gips je zakon! ja bi sigurno išao al sam isto radio! Šteta što je mineral expo u splitu!
ONIX
ONIX

Broj postova : 43
Join date : 10.01.2012
Age : 42
Lokacija : zdenci brdovečki

[Vrh] Go down

izložba lepoglavskog ahata Empty Re: izložba lepoglavskog ahata

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.